Napište mi
X

Napište mi

Zpráva
Ochrana
 

O mně

Pocházím z malé vesničky Veletiny, ale v současné době bydlím ve Starém Městě. K fotografování jsem se dostal někdy kolem roku 1997, kdy jsem pořídil můj první fotoaparát, který byl ještě na klasický svitkový film. V roce 2001 jsem pořídil první digitální kompaktní fotoaparát. Ten mi ovšem kvalitou fotografií nestačil a po celkem krátké době jsem ho vyměnil za ultrazoom. Ten jsem měl celkem dlouho (asi 4 roky :-) ) a s fotografiemi z tohoto fotoaparátu jsem začal pronikat na veřejnost. V roce 2007 sem vytvořil pro mou rodnou ves Veletiny internetové stránky (veletiny.cz) a samozřejmě v obsahu nesměla chybět nějaká fotogalerie. A tedy tímto krokem sem se dostal k publikaci mých fotek na veřejném místě.

V roce 2008 projevila obec Veletiny zájem o prozatím mé soukromé obecní stránky a tak v tomto roce byly předělány jako oficiální web obce. Po tomto kroku už fotografování zabíralo celkem velkou oblast fotografie (dokumenty z akcí, přírodu, stavby) a byl  jsem zván fotit různé akce. Tak začala má kariéra poloprofesionálního fotografa. V roce 2008 už mi opět současný fotoaparát nevyhovoval a chtěl jsem posunout kvalitu snímků opět nahoru a pořídil jsem výkonnější ultrazoom. V roce 2009 jsem se přestěhoval do Starého Města. Čas šel dál a mých fotografií si začalo všímat víc lidí kolem mě. V roce 2010 jsem proto pořídil mou první dogitální zrcadlovku. Ve stejném roce jsem dostal doporučení do fotoklubu OKAMŽIKY ve Zlíně (fotoklubokamziky.estranky.cz). A tak mé fotky začaly objíždět různé výstavy a objevovaly se v obecním zpravodaji Veletin a v poslední době i v obecních novinách ve Starém Městě. Vzhledem k tomu, že výstavní fotky jsou většinou ve velkém formátu, vyměnil jsem moji amatérskou zcadlovku za poloprofesionální zrcadlovku od Nikonu.

Fotogalerie

Další mé fotografie můžete najít na stránkách http://flickr.com

Vernisáž

V listopadu a prosinci minulého roku byla vyhlášen 7. ročník fotosoutěže Ohlédnutí 2012, která měla zachycovat podoby (každodenního) života na Uherskohradišťsku. Jelikož jsem ze Starého Města a nějaké ty fotky z různých akcí a okolí mám taky, tak jsem poslal sérii fotografií s názvem "Obyčejné pohledy". Nečekal jsem nějaký úspěch, ale nakonec z 48. účastníků jsem skončil mězi čtyřmi oceněnými, což mi určitě udělalo radost. Vernisáž je možno shédnout ve foajé v Uherskohradišťském kině Hvězda, kde bude k vidění do 31. ledna 2013. Akce se účastnila i TV Slovácko a její reportáž je na konci článku. Na youtube je dostupné i video z celého vyhlášení autorů http://www.youtube.com/watch?v=V8XNlkW0Dus.

Na stránkách fotosoutěže jsou dostupné všechny fotografie, které jsem posílal http://ohlednuti.uh.cz/doc/130/ a všechny panely z výstavy včetně mého jsou dostupné zde: http://ohlednuti.uh.cz/doc/89/

Foto z vernisáže

vernisaz_uhh_1.jpg

vernisaz_uhh_2.jpg

vernisaz_uhh_5.jpg

vernisaz_uhh_4.jpg

vernisaz_uhh_10.jpg

vernisaz_uhh_9.jpg

vernisaz_uhh_8.jpg

vernisaz_uhh_3.jpg

vernisaz_uhh_9.jpg

vernisaz_uhh_7.jpg

Reportáž TV Slovácko

Používané fotoaparáty

Acer CE-5330

acer.jpg


Panasonic DMC -FZ7EG-S

fz7.jpg


Canon SX10is 

sx10is.jpg


ZENIT 12FS/XP *

zenit.jpg


Canon EOS 1000D

1000d.jpg


NIKON D90

d90.jpg

NIKON F60 *

nikon-f60-black-nr.-2321368.jpg

NIKON D7100 *

nikon-d7100-replacement.jpg

* - tyto fotoaparáty v současné době vlastním